3 февр. 2010 г.

Пояснювальна записка до програми по Менеджменту

Менеджмент як систематичне наукове дослідження проблем управління сформувався на початку XX ст. Інте­рес до питань управління бізнесом постійно утримується на ви­сокому рівні. Це зумовлено не лише тим, що менеджмент відіграє дуже важливу роль у бізнесі, а й тим, що він як прак­тична діяльність постійно розвивається, набуває найрізнома­нітніших форм, які не завжди вкладаються в межі формальної логіки пізнання соціально-економічних процесів розвитку людського суспільства. Ґрунтовна підготовка фахівців з вищою освітою будь-якого спрямування не може здійснюватися без вивчення такої навчальної дисципліни, як менеджмент.

Особливістю управлінської освіти в Україні є те, що перехід до ринку потребує створення системи підготовки кваліфіко­ваних кадрів для роботи в діловому середовищі. Нові соціаль­но-економічні умови господарської діяльності суттєво зміни­ли якісні вимоги до фахівців, котрі пройшли відповідне на­вчання та прагнуть займатися управлінською працею в діло­вих організаціях.
Традиційно цінуються фундаментальність та широта знань, а також уміння використовувати інструментарій логічного аналізу. Здатність до логічного висновку була запорукою успіху в прийнятті рішень, коли майбутнє було логічним на­слідком минулого. Якщо раніше висновок щодо майбутнього був основою поточного управління, то в нових умовах менедж­мент має виходити з майбутнього, яке далеко не завжди є ло­гічним наслідком минулого й теперішнього. Сьогодні логіч­ний аналіз та висновки, побудовані на основі логіки, слід до­повнити інтуїцією і творчістю.
Головне завдання вивчення основ менеджменту як науко­вої дисципліни полягає в набутті комплексу знань щодо вибо­ру нових форм і методів управління при створенні цілісної, ефективної та гнучкої системи управління організацією в умо­вах постійно змінюваного середовища.
Знання теоретичних основ управління дають можливість оволодіти культурою і мистецтвом управління колективом, у тому числі й умінням ставити загальну й конкретну мету та завдання діяльності організації; розробляти стратегію управ­ління з урахуванням інтересів зацікавлених суб'єктів, контро­лювати процес її реалізації.
Теорія менеджменту належить до розряду фундаментальних дисциплін з підготовки дипломованих менеджерів, маркетологів, бухгалтерів, спеціалістів фінансових та кредитних установ, зрештою усіх фахівців у галузі економіки.
Головною метою предмету "Менеджмент" є формування системи базових знань у сфері менеджменту, розуміння концептуальних засад системного управління організаціями; набуття вмінь підготовки й прийняття управлінських рішень. Студенти повинні засвоїти такі теми навчальної дисципліни: поняття і сутність менеджменту, функції управління і процеси прийняття рішень, інструменти управління організаціями, організація та її середовище, стратегічне планування, побудова організації, контроль, мотивація.



Комментариев нет:

Отправить комментарий