28 мая 2010 г.

Господарські товариства

Господарські товариства — це підприємства, установи, організації, які створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їхнього майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку.
До господарських товариств належать:
 акціонерні това¬риства,
 товариства з обмеженою відповідальністю,
 товариства з додатковою відповідальністю,
 повні товариства,
 командитні товариства

Товариства є юридичними особами, можуть займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, що не суперечить законодавству України.
Акціонерне товариство — це товариство, яке має ста¬тутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства.

Акціонери відповідають за зобов'язаннями товариства лише в межах належних їм акцій. У випадках, передбачених стату¬том, акціонери, які не повністю оплатили акції, несуть від¬повідальність за зобов'язаннями товариства також у межах несплаченої суми.
Загальна номінальна вартість випущених акцій становить статутний фонд акціонерного товариства, який не може бути меншим суми, еквівалентної 1250 мінімальним заробітним платам, виходячи зі ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення акціонерного товариства.
До акціонерних товариств належать такі: відкрите акціо¬нерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах;
закрите акціонерне товариство, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі.
Закрите акціонерне товариство може бути реорганізовано У відкрите шляхом реєстрації його акцій у порядку, перед¬баченому законодавством про цінні папери і фондову біржу, і внесенням змін до статуту товариства.
Засновниками акціонерного товариства можуть бути юри¬дичні особи та громадяни. Засновники акціонерного товариства Укладають між собою договір, що визначає порядок здійс¬нення ними спільної діяльності по створенню акціонерного "товариства, відповідальність перед особами, що підписалися на акції, і третіми особами. Засновники несуть спільну відпо¬відальність за зобов'язаннями, що виникли до реєстрації акціонерного товариства.
Для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства.
Товариство з обмеженою відповідальністю — це товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначається установчими доку¬ментами. Учасники товариства несуть відповідальність у межах їхніх вкладів.
У випадках, передбачених установчими документами, учас¬ники, які не повністю внесли вклади, відповідають за зобов'я¬заннями товариства також у межах не внесеної частини вкладу.
У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам,
виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення товариства з обмеженою відповідальністю. Такий самий розмір статутного фонду і в інших господарських товариствах. До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов'язаний внести не менше ЗО відсотків вказаного в установчих документах вкладу, що підтверджується документами, виданими банківською установою. Учасник зобов'язаний повністю внести свій вклад не пізніше року після реєстрації товариства. У разі невико¬нання цього зобов'язання у визначений строк учасник, якщо інше не передбачено установчими документами, сплачує за час прострочки 10 відсотків річних із недовнесеної суми. Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який повністю вніс вклад, видається свідоцтво товариства.
Товариство з додатковою відповідальністю — це то¬вариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів.
Учасники такого товариства відповідають за його борги своїми внесками до статутного фонду, а при недостатності цих сум — додатково належним їм майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника. Граничний розмір відповідальності учасників передбачається в установчих документах.
Повне товариство — це товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
Командитне товариство — це товариство, яке включає поряд з одним або більшістю учасників, які несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, також одного або більше учасників, від¬повідальність яких обмежується вкладом у майні това¬риства (вкладників).
Якщо у командитному товаристві беруть участь два або більше учасників з повною відповідальністю, вони несуть солідарну відповідальність за борги товариства.

Комментариев нет:

Отправить комментарий